35. kolo I. hokejovej ligy

08.01.2010 Celý región

HC Prešov 07 - HC 46 Bardejov 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)
Góly: 33. Pucher (Cmorej, Koky), 38. Hopkovič, 59. Hopkovič (Novák, Kubus) v pres. - 44. Baláž (Gmitter, Stoklasa) v pres. , 52. Stoklasa (Baláž, Dutkovič)
Vylúčenia: 5:6 na 2 min. , navyše Gmitter 10 NESPH.
Presilovky: 1:1
Rozhodovali: Krpelec - Bogdaň, Hric
divákov: 862

Východniarske derby bolo zaujímavé od začiatku do konca a malo solídnu úroveň. Hneď na začiatku mohli viesť domáci, no nastrelili iba žŕdku. V rýchlom stretnutí sa potom šance striedali na oboch stranách.
Do vedenia išiel v druhej časti Prešov, keď sa presadil hrajúci prezident René Pucher. Druhý gól Šarišanov bol pripísaný L. Hopkovičovi, keď po jeho strele sa puk odrazil od korčule Bardejovčana Tkáča do siete. Hostí však vrátil do zápasu dvoma gólmi Stoklasa a bolo 2:2. V predposlednej minúte využili domáci presilovku a Hopkovič svojim druhým gólom zariadil trojbodový zisk pre Prešovčanov.

MHK Kežmarok - HK Brezno 3:5 (1:0, 2:4, 0:1)
Góly: 4. Bača (Dubaj, Kopkáš), 25. Vastuško (Bača, Polaček) v pres. , 35. Kopkáš (Michal Gavalier) v pres. 5:3 - 27. Šimčík (Češík, Bambúch), 29. Tomáš Sýkora (Češík, Bambúch), 31. Ján Sýkora (Bambúch, Biro) v pres. , 40. Biro (Češík, Bambúch), 49. Češík (Tomáš Sýkora, Ján Sýkora)
Vylúčenia: 4:4 na 2 min
Presilovky: 2:1
Rozhodovali: Jakubec - Farkaš, Hanko
divákov: 315

Hostia rozhodli o svojej výhre v druhej tretine, keď otočili 0:2 na 4:2 vo svoj prospech. V 3. tretine pridali ešte jeden gól navrch a zaslúžene v Kežmarku zvíťazili.

HC 07 Detva - MHK Dolný Kubín 4:5 (2:2, 0:1, 2:2)
Góly: 16. Cútt (Hruška) v pres. , 19. Srnka (Pohorelec), 42. Pék (Cútt, Šufliarsky), 43. Kozelnický (Pohorelec) - 4. Themár (Važan), 20. Škumát (Hančiak), 33. Važan (Mahdalík, Kokavec) v oslab. , 41. Važan (Mahdalík, Škumát) v pres. , 44. Škumát (Michal Smolka)
Vylúčenia: 4:6 na 2 min
Oslabenia: 0:1.
Rozhodovali: Majling - Paulíny, Neuzer
divákov: 162

HK Dukla Michalovce - HK Trebišov 4:5 (2:0, 2:1, 0:3, 0:0)
Góly: 5. Mach (Štefan, Marinčin), 20. Segľa (Slovák, Kozák), 27. Karlov (Mach, Štefan), 34. Stríž (Bodnár, Segľa) v pres. - 27. Dancsák (Učník, Králik), 43. Učník (Králik, Mazúch), 49. Lukáš Sax (Findura, Tomáš Sax), 54. Dancsák (Králik, Učník) v pres.
Vylúčenia: 6:7 na 2 min
Rozhodovali: Bodák - Švajka, Kalina
divákov: 1950

HC Topoľčany - HK Trnava 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Góly: 1. Káčer (Klačanský, Chochula), 31. Petrina (Varga, Ďatelinka) v pres. , 48. Chochula (Káčer, Klačanský) - 14. Bezák (Rusnák)
Vylúčenia: 3:7 na 2 min. , navyše Kopejtko 0 SEK.
Presilovky: 1:0
Rozhodovali: Müllner - Sčensný, Vizi
divákov: 1285

ŠHK 37 Piešťany - HC Dukla Senica 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Góly: 6. Rybárik (Chrenko, Učeň), 34. Filip (Pupák, Baran) v pres. - 52. Branislav Rehuš (Šimek, Lobotka) v pres.
Vylúčenia: 5:7 na 2 min. , navyše Konta 10 NESPH.
Rozhodovali: Píšťanský - Nosek, Vido